Prakticky

Kde:

Bude upřesněno.

Kdy:

20.-21.7.2019

Sraz:

Bude upřesněno.

Věci na spaní a oblečení

(na převlečení a odpočinek po akci) si sbalte do jednoho zavazadla, které nám před hrou svěříte.
My zajistíme, že bude ve správnou chvíli na správném místě.

Jídla a vody

si přivezte dle chuti, ale na hru samotnou si vezměte pouze přiměřeně příběhu a vaší postavě.
Počítejte s tím, že pořádně se najíte až ze svých zásob po hře, které ideálně přibalíte k věcem na spaní.

Světla

Na hru dodáme několik bezpečných stylových svítidel, ať vidíte na cestu i veškeré záhady a nástrahy hvozdu. Pokud disponujete něčím podobným, konzultujte s hlavním orgem, zda je vaše svítidlo na akci vhodné.

Akci podstupujete na vlastní nebezpečí

Z principu vyžaduje účast značnou zodpovědnost a opatrnost, mějte to prosím celou dobu na paměti.

Další informace budou upřesněny časem.

Kostýmy


Přestože je setting akce období rozpadu říše, inspirujte se spíš v ranějším období (klidně 200-300 let př.n.l). Podle postavy a kmene potom kostým může být v hodně širokém rozpětí. Lidé, kteří jsou chudí nebo jsou pro ně sofistikovanější materiály nedostupné, mohou být oblečeni v kožešinách; běžný vesničan z plání má dostupný len i vlnu, zatímco válečník může vlastnit zbroj po nějakém dávno mrtvém legionáři - podle jeho možností více či méně zachovalou. Častá jsou také rituální tetování/kresby a honosné torkézy jako odznak postavení.

Nároky na kostým

Kostým klidně ztvárněte jednoduše, stylovými doplňky přes neutrální základ - bude tma a pointou akce není přísná dobovost. Historicky častý prvek je plášť s výrazným vzorem, který se může hodit proti zimě.
Nemusíte brát obrázky nijak doslovně - vaše postava se na výpravu do hvozdu dozajista oblékne prakticky pro boj i pohyb v náročném terénu (a nepotáhne obří štít).
Dobře zvažte boty - radši zamaskujte moderní, než aby vám to někde uklouzlo a spadli jste ze srázu.
Pamatujte na to, že akce bude poměrně drsná; neberte si nic, u čeho by vám bylo líto, že se to potrhá, ušpiní a jinak ponese následky survival zážitku.

Kmen Ar-dachaigh:

Oblečení a výbava lidí z Plání se liší podle společenského postavení a bohatství jednotlivce. Ze všech kmenů mají přístup k největšímu množství různých materiálů a řemeslných výrobků. Otroci, rolníci a chudí nosí prosté tuniky, kalhoty nebo suknice ze lnu nebo vlny, bohatší lidé mají oděvy vrstvenější a zdobené. Častým doplňkem je plášť se vzorem.
Válečníci nosí směs zbrojí a zbraní podle toho, co si mohou dovolit, ukořistili nebo jinak získali - pokud možno železné, v různém stavu. Doplňky mohou být amulety různých bohů, případně šperky, spony, torkézy, skalpy, trofeje...

Kmen Táirneanach:

Lidé z Hor nosí především kůže a kožešiny ulovených zvířat, případně ovčí vlnu. Jejich vzhled je proto primitivnější, divočejší. Mají v úctě především lesní a horská božstva a nosí jejich symboly. Kovové nástroje a zbraně jsou u nich vzácnější, spíše využívají části zvířat a přírodní materiály. Mezi zbraněmi převažují luky a lovecké oštěpy, nože.

Kmen Órain-de-dhiathan:

Druidové nosí zpravidla prostý oděv, ale přes něj mívají výrazný pás nebo šerpu s množstvím amuletů, přívěšků, tajemných váčků, svazků bylin, rituálních pomůcek a obětin. Pokud uctívají konkrétního boha, nosívají jeho symbol, případně další symboly posvátné moci.